Bénye: +36-29/434-125
Bénye-Káva Általános Iskola
Káva: +36-29/432-933
Káva szülötte, a híres költő tiszteletére immáron a jubileumi, 15. Vargha Gyula Szavalóversenyre került sor a hosszú hétvégén. Ezúttal a Veszprém vármegyei Nemesgörzsöny adott otthont a vetélkedésnek. Iskolánkat 15 gyermek képviselte, mind az alsó, mind pedig a felső tagozatosoknál valamennyi kategóriában ott voltak tanulóink. Az alsósok és a felsősök között is két-két kategóriába sorolták a szavalókat a szervezők, így külön kategóriában indultak az 1-2. osztályosok, a 3-4. osztályosok, az 5-6. osztályosok valamint a 7-8. osztályos gyermekek.

Túlzás nélkül kijelenthető, hogy gyermekeink szenzációsan szerepeltek. Az alsó tagozatosok 1-2. osztályos kategóriáját az "Aratás felé" című verssel Bódi Luca nyerte, és elhoztuk a második helyezést is, hiszen a zsűri a "Fecskepajtás" című Vargha-verssel induló Len Emesét rangsorolta a második helyre. Az 5-6. osztályosok kategóriájában ennél is nagyobb sikert értünk el, ugyanis csak a mi gyermekeink állhattak fel a képzeletbeli dobogóra. Kovács Gyöngyvér az "Öreg ház" című vers szavalatával méltán végzett az élen, de a második helyezett Kovács Barbara (Szélmalom) és a harmadik Kiss Anna (Mákvirág) is gyönyörű szavalattal rukkolt elő. A legidősebbek (7-8. osztályosok) között is letette névjegyét iskolánk. Ujj Regina (A fekete párduc) megszerezte a harmadik helyet, Kovács Sára és Fekete Zsófia pedig különdíjat nyert, előbbi az "Álmatlan éjek", utóbbi pedig a "Csalárd tavasz" című vers szavalatáért.

A győztesek családi belépőt nyertek a keszthelyi Georgikon Múzeumba, de valamennyi résztvevő értékes ajándékkal gazdagodott a szervezők jóvoltából. Az egész napos programon emellett meghallgathattuk iskolánk egykori tanára, Dancs Ferenc értékes előadását, hallhattuk tárogatózni Vesztergám Miklós tárogatóművészt, és találkozhattunk a több Kossuth-díjassal is büszkélkedhető Vargha-család számos leszármazottjával. Az eredményhirdetés végén iskolánk igazgatója, Szabó Lászlóné hivatalosan is átvette a Vargha Vándorserleget, jelezve azt, hogy a jövő évi szavalóverseny házigazdája Káva lesz majd.

Iskolánk indulói:
Benyó Jázmin (1. osztály)
Duchenka Dorina (1. osztály)
Bódi Luca (2. osztály)
Böröndi Nikolett (2. osztály)
Len Emese (2. osztály)
Henger Flóra (3. osztály)
Szijártó Eszter (4. osztály)
Kovács Barbara (5. osztály)
Kovács Gyöngyvér (5. osztály)
Zákó Fruzsina (5. osztály)
Kiss Anna (6. osztály)
Kiss Dóra (6. osztály)
Kovács Sára (7. osztály)
Fekete Zsófia (8. osztály)
Ujj Regina (8. osztály)

◂ Vissza
Copyright© Lőrincz Tímea 2015. Minden jog fenntartva.